Riga orienteering week – 2015

Beveik gimtadienio proga pasidovanojau išvyką į užsienį su visa šeima. Į tolimąją Latviją ir jos sostinę Rygą. Apie Orienteering Week in Riga jau anksčiau sklandė geri gandai, kad tai gerai organizuotas renginys orientavimosi sporto turistams. Manau iš dalies gerus atsiliepimus įtakoja tai, kad miškai ten labai balti :)

Dėl politinių priežasčių negalėjau antradienį išvažiuoti, tad mano Rygos savaitė prasidėjo nuo trečiadienio – gimtadieninio balandžio 15d. starto “Magnets” masinėse.

1 diena 2015-04-15. Pirmas “Baloži” įspūdis geras – daug žmonių, miškas baltas. Startavau greitai atlenkta galva, ir variau tiesiai. Atgaiva. Kažką bandžiau išlaužti į antrą KP ir šiek tiek teko stabtelti kad susigaudyti. Mastelis įdomus – 1:7500, viskas žymiai aiškiau matosi, bet atsargiai reikia nepralėkti. Į trečią KP bėgau tiesiai kol kažkur atsitrenkiau (proskyna) ir tada stabtelėjęs greit susigaudžiau. Na, principe, daugiau nėra ir ką komentuoti, prabėgau be didesnių klaidų, reikėjo tik nepasiklysti tarp takelių ir bent kažkiek sekti reljefo formas.

magnets-2015-04-15-balozi-prabeg

 

Registruodamasis nelabai susigaudžiau kokios ten yra grupės ir kur koks pajėgumas, bet atrodo, kad bėgau antrą pagal ilgumą trasą. Rezultatai: http://magnets.lv/rezultati/vasara_2015/8_karta/results.htm#M21B, tarpiniai: http://magnets.lv/rezultati/vasara_2015/8_karta/splits.htm .

2 diena 2015-04-16. Langstini miškas dar baltesnis nei vakarykštis. Vėl lekiam tiesiai ir mėgaujamės. Vienintelė labai grubi klaida į 36KP – atrodo reikėjo bėgti tiesiai kaip ir visą trasą, tačiau pradėjau klupčioti ties smulkiomis nelygiomis reljefo formomis, ir kaip vėliau supratau, pasiėmęs KP, praėjau visai palei KP, palei pusinę horizontalę, kuri realybėj buvo gan statoka ir už jos punktas nesimatė. Tada nunešė į dešinę pusę, teko išlįst į proskyną ir bandyti prisirišti iš naujo. Čia jau buvau ne juokais pasimetęs ir pyktelėjęs. Bandžiau bėgt dar toliau į šiaurės rytus, tada į pietus, nuo kur esančių formelių jau atsigaudžiau ir vistik pabandžiau dar kart į mano aplankytą vietą nubėgti. Bandžiau nesusigadinti nuotaikos ir toliau vėl bėgau tiesiai. 44 KP šiek tiek prabėgau, nepastebėjęs – keliolika sekundžių. Daugiau kaip ir viskas, tiesiai tiesiai.
Finiše nuotaika pagerėjo, kai organizatoriai įteikė diplomą ir puodelį už vakarykštį laimėtą turą. Rezultatai http://magnets.lv/rezultati/vasara_2015/9_karta/results.htm#M21B, tarpiniai http://magnets.lv/rezultati/vasara_2015/9_karta/splits.htmmagnets-2015-04-16-langstini-prabeg

3 diena 2015-04-17. Šią dieną dvi treniruotės skirtinguose modelių žemėlapiuose. Balti miškai, stengiaus gludinti techniką ir bėgti ramiai, nes visą savaitę galima ir pavargti. Nepaisant to, Bergi trasoj vistiek sugebėjau pasimesti slidžioj 35KP vietoj. Iš principo tą punktą norėjau rasti, todėl vaikščiojau aplinkui kol atsigaudžiau. Tik nepamenu ar radau, nes treniruočių punktai – tai tokios paprastos popierinės kortelės su numeriais numestos dažnai ant žemės. Užtat antroj trasos daly labai įdomių reljefo formų pamačiau, tokių mūsų pajūry nerasi.

train-2015-04-17-bergi

Šmerli žemėlapy jau netgi radau žalio “parašos”, bet žemėlapis bendrai vistiek baltas. Šiek tiek vėl klaidžiojau 37-38KP zonoj, nepaisant technikos darbo. Kažkaip vienu metu ten visai nesupratau, arba mastelis išmušė iš vėžių, nors jau per tas tris dienas prie 1:7500 apsipratau.

train-2015-04-17-smerlis

4 diena 2015-04-18. Riga Cup 1 diena. Jau visai prasilaksčius, pakili nuotaika pagaliau atėjus varžyboms. Ryga su savo baltais užliūliavo jau – iš starto kalėm tiesiai į kalniuką, ir čia liūdesys – nieko nebesusigaudau. Blaškausi, kol randu 2KP, tada tvirtai sulakstau pirmyn-atgal nusprendęs kad reik būt atsargesniam. Ne iškart suvokiam (manau ir daugiau dalyvių), kad šitas miškas nors ir baltas, tačiau gerokai tankesnis nei mums įprasta. Reljefo formos taip pat aštresnės ir dėlto matomumas gan prastas, nors bėgamumas – superinis. Tad galima sakyt labai atidžiai sekant ir su šiek tiek sėkmės pavyko be klaidų prabėgti iki 8KP, tada vėl klaida. Toliau vėl viskas gerai, kol 17KP pradėjau ieškoti per anksti ir tarp skirtingų augmenijos ribų susimakalavau. Pradėjau lakstyti į šonus, atgal beveik iki 16KP, ir tik galų gale supratęs kad per arti ieškojau, nubėgau gerai tiesiai, nekreipdamas į skirtingas augmenijas, kurios vistik buvo tiesiog skirtingo tankumo gražūs pušynai. Baisi klaida, vėliau supratau kad reikia kaltint mastelį, kuris čia jau buvo 1:10000. Tipo, pripratau per tas kelias dienas prie patogaus 1:7500 :)
Dar viena nesąmonė į 24KP, vėl per anksti sustojau ir pradėjau blaškytis, visai be reikalo nubėgau iki dublio, kuris ant žemėlapio atrodo toliau nei realybėj. Lyguminėj žemėlapio daly, reikia pridurti kad matomumas tikrai geras ir čia jau normalūs pušynai. Rezultatas graudus, apie 15-16min klaidų.

rigacup-2015-04-18-1-diena-bumbukalns

5 diena 2015-04-19. Riga Cup 2 diena. Trasa ant to paties žemėlapio iš kitos pusės, bet supratau kad nebus lengviau, reiks vėl nenutrūkti dėl balto miško ir orientuotis. Reikia revanšo bent prieš save. Labai tvarkingai iki pat 6KP, ten nors ir bėgau tiksliai užtikrintai, vos vos pastebimai nutraukė į dešinę kur buvo panaši loma. Į 7KP vėl smulki klaida. Toks atidus orientavimasis ir sekimas visų apgaulingų reljefo formų baltam miške išties vargina :) Išbėgęs į lygumą vėl pastebimai atsipalaidavau ir padariau klaidą – per anksti pradėjau ieškoti KP, be to nežinojau kurioj tiksliai vietoj iškirtau iš reljefinės dalies. 15 KP ta pati klaida, vėl per anksti susimoviau su tais pavieniais kalniukais ir laukymėlėm, kurios pasirodė labai panašios į keliuką. Na toliau, tiesiai ir greitai, guodžiantis kad klaidų mažiau nei vakar.

rigacup-2015-04-19-2-diena-bumbukalns

Rezultatai, tarpiniai ir visa kita: http://www.magnets.lv/?p=dokum&lang=en&src=61

2015-04-15 14.36.49

Pakeliui į Rygą.

2015-04-16 18.24.21

Langstini – balta, kiek tik aprėpia akys.

2015-04-16 18.28.27

Puodelis ir diploms. Vaiks ropoj.

2015-06-12 19.25.26

Kitąmet rekomenduoju visiems varyt. Ir pats rimtai svarstysiu, jei tik viskas sklandžiai bus kitose gyvenimo srityse :)

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *